24 Ağustos 2016 Çarşamba

Çengelköy Nilda Kafe

Benim çocukluğum Çengelköy'de geçti diyebilirim. O zamanlardan gönül bağım var ancak şimdilerde zihnimdeki Çengelköy'ü tanımak ne mümkün. Her köşesi son zamanların en revaçta olan butik kafeleri ile bezendi.
Bu kafelerden biri de Çengelköy'ün ana caddesinin hemen arka sokağında bulunan tek katlı,şirin ve rengârenk Nilda Kafe.
Nilda Kafe önünden geçerken capcanlı renge boyanmış duvarıyla fazlaca ilginizi çekiyor. Üç bölümden oluşuyor diyebilirim burası için. İçeri girdiğinizde koridorla başlayan film afişleri ve renkli kupalarla donatılmış olan bölüm içine çekiyor sizi (özellikle de kupalar:))

Girişin sol kısmında ise küçük bir kitaplığın da bulunduğu yine rengarenk, duvarlarını ayrı, sandalye masalarını ayrı seyrettiğiniz bölüm. 
Çerçevelerle bezenmiş, çok güzel bir renge boyanmış duvarlar, mavinin ve lilanın uyumuyla düzenlenmiş.


Kitaplığı olan kafeleri bi' ayrı seviyorum :)


Koridorun devamında, mutfağın karşısına kara tahta ile boyanmış bir duvar da eklemeyi unutmamışlar, gelen misafirler de içlerinden gelenleri yansıtmışlar duvara.

"Aklımdan çıkmıyor,
Aklım çıkıyor,
O çıkmıyor.. "


Kafenin küçük de olsa tatlı bir bahçesi var. Yine bu dışı gibi renkli alanla bahçeye çıkılıyor, birkaç masa ile döşenmiş burası. Anlayacağınız her köşesi çok iyi şekilde dekore edilmiş Nilda Kafe'nin.


Gelelim menüye :)
Menü de kafenin tamamı gibi kısa öz ve tatlı.
Birkaç ilginçlik var menüde, çok kimselerin bilmediği bizim yörede hingel denilen "hıngal" gibi. Yöresel bir tür mantı :)
İsimlerini kendi verdikleri tarçınlı, kakuleli Nilda kahveleri, onların da açıklamada yazdıkları gibi bildiğimiz magnolia olan Nildolia :)


Bir tane dış kapıdan girerken bir tane de bahçede tahtaları var. Sanırım sürekli güncelliyorlar.
Kısacası her köşesini ayrı sevdik buranın, ama nasıl sevilmesin ki..Gitmek görmek isterseniz bilgileri aşağıya bırakıyorum. Sevgiler! :)

Nilda Kafe:
Adres: Çengelköy Mahallesi, Çengeloğlu Sokak, No 3, Üsküdar, İstanbul
Telefon: 05319509646
4 yorum:

  1. Harika. Lutfen paylasmaya devam edin.: )

    YanıtlayınSil
  2. Paylaşımlarınızı merakla bekliyorum ;) kaleminize sağlık ;)

    YanıtlayınSil

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...