25 Aralık 2016 Pazar

Market Kitapçılığı / Kitap Alışverişi


Son zamanlarda marketlerde uygun fiyatlı kitaplara denk gelmeyi çok seviyorum, bir nevi "market kitapçılığı" baya gelişti. 
Dün sabah markete gittiğimde aldım bu kitapları, bu kadar hızlı paylaşmama ise bi' alkış rica ediyorum 👏


Bu kadar erken paylaşım yapmamın sebebi aslında bu kitap. Emily Hope'dan "Senden Sonra" İndirimliydi. Arka kapağını okuyup aldım kitabı
Tam bir yılbaşı kitabı =) 
Sürpriz olansa gece incelerken karşıma çıkan yazarın mektubu. 
Çok güzel değil mi? Benim kalbimi kazandı açıkcası =)


Mektup böyle. 
Senden Sonra 256 sayfa. Çok güzel bir ayracı var :)

Arka kapak yazısı ise şöyle;
"""Eğer değer verirsen incinirsin, insanlar incitir." Bir Noel günü savaşma ruhumu kaybettim ben, karanlığa hapsoldum. Senden sonra umut hep bir uhdeydi. Debbie'nin bir Noel günü verdiği karardan sonra bütün yaşamı hiç tahmin edemeyeceği bir biçimde değişmiştir; o günden sonra artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Bizi gerçekten biz yapan nedir? Yaşamayı tercih ettiklerimiz mi, ardımızda bıraktıklarımız mı? Yaşadığımız anlar mı, yoksa geride bırakmaya çalıştıklarımızın acısı mı? Senden Sonra pişmanlıkların, acının, hayal kırıklıklarının nasıl da insanın yaşamını gölgelediğinin hikâyesi…""

Diğer kitabım ise;

Denise Grover Swank'ın Yirmi Sekiz Buçuk Dilek'i


Daha önce internet üzerinden kitap alışverişim sırasında son anda çıkartmıştım bu kitabı sepetimden. Daha indirimli görünce markette, kaçırmak istemedim. Yirmi Sekiz Buçuk Dilek 432 sayfa.
Arka kapak yazısı ise;
""Nereden başlayacaktım?Listemden elbette. Her zaman yapmak istediğim ama denemekten korktuğum şeylerden...Rose Gardner olacakları önceden görme konusunda doğuştan yeteneğe sahip, genç bir kızdır. Fakat şimdiye dek hep başkalarına dair, çoğu zaman saçma sapan -birinin tuvaletinin taşması gibi- olayları görmüş, kendisiyle ilgili herhangi bir görüntüyle karşılaşmamıştır. Ta ki kendi ölümüne şahit olana kadar...Yirmi dört yıllık hayatını boşa harcadığını fark eden Rose, malum olay gerçekleşmeden önce, çok isteyip de yapamadığı şeylerin listesini çıkarır. Yan dairelerine yeni taşınan yakışıklı komşusu Joe da bu maddeleri hayata geçirmesi için ona yardımcı olur; Rose'un erkeklerle daha çok şey yaşamak istediğini belirttiği madde hariç! Gelgelelim, bu yaşına kadar ona her şeyi yasaklayan ve kötü davranan annesi onun yerine öldürüldüğünde ortada daha önemli bir gerçek vardır: Rose, cinayetin baş şüphelisidir. Diğer yandan, peşine düştükleri şeyin Rose'da olduğunu düşünen birileri ne pahasına olursa olsun onu ele geçirmekte kararlıdır. Genç kız artık bakire ölme endişesinin yanı sıra çok daha ciddi sorunlarla karşı karşıyadır.""

Kitapların arkasından okuoku.com etiketi var. Okuoku'yu seviyoruz :)
Tam yılbaşı döneminde olmamız ve o yıldızlı deftere 2017 hedeflerimi, yapacaklarımı, affedeceklerimi, alışacaklarımı hazırlıyor olmamla aldığım kitaplar birbirlerine oldukça güzel denk geldi bakalım okuyunca neler çıkacak karşıma =) 

Bu yılın karşımıza çıkarttığı bütün sürprizler umarım hep mutluluk getirir. 
Görüşmek üzere..


4 yorum:

 1. 2017 ye hedef koymadım ama değişiklikler kovalıyorum bende. Mesela bir hobi edinmek ve okuduğum tarzların dışına çıkıp başka kitaplara şans vermek... gibi gibi. Marketleri yoklayarak işe başlamalı :)
  Sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. benim fazlaca hobim var, bazen azaltsam mı diye düşündüğüm de oluyor bazen de bunu da denemeliyim dediğim.. farklı tarz kitaplar benim de hayalim :) marketlerde güzel kitaplar yakalıyorum ben siz de denk gelirsiniz umarım :)

   Sil
 2. 28 buruk Dilek bende de var oku oku dan almıştım güzel bir kitap

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. bakalım ben ne zaman okurum :) yorumunuz için teşekkürler :)

   Sil

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...